Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá: 9.00 - 16.00 hod.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Detektory EcoLife Pro
 3. Detektor dusičnanů - EcoLife Pro 2

Detektor dusičnanů - EcoLife Pro 2

Sonda EcoLife Pro 2 je ruční detektor vyráběný pro měření kvantitativního obsahu dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině, masu a kojenecké výživě. Sondu ... celý popis
Dostupnost
Ihned 1 ks
5 445 Kč
4 500 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:ecolifepro2
Kompletní specifikace

Sonda EcoLife Pro 2 je ruční detektor vyráběný pro měření kvantitativního obsahu dusičnanů v čerstvém ovoci, zelenině, masu a kojenecké výživě. Sondu lze také použít jako salimetr (TDS-metr), který měří koncentraci anorganických nečistot nerozpustných ve vodě (solí).

Dusičnany jsou soli kyseliny dusičné (NO3), obsažené v půdě a aborbované rostlinami z půdy. Díky pozitivnímu vlivu na růst a plodnost plodin a rychlost dozrávání úrody, jsou dusičnany velmi rozšířené v zemědělství. Při vstupu do lidského těla reagují nitrity s mikroflórou a převádějí se na dusitany (NO2). Dusitany se vstřebávají do krevního oběhu ze střevního traktu a agregují s hematoglobulinem z methylhemoglobinu. Methylhemoglobin je stabilní chemická sloučenina, která na sebe neváže kyslík. Způsobuje hypoxii, akumulaci kyseliny mléčné v tkáních, intoxikaci a histolýzu tkáně.

Nicméně vetšina vědců dnes věří, že rakovina je hlavním nebezpečím, které nitrity způsobují - především pak rakovinu gastrointestinálního traktu. S nitrity mohou být amidy a aminy karcinogenních dusičnanů syntetizovány z téměř jakéhokoliv jídla v žaludku, nebo v trávicím traktu.

Proč potřebujete detektor dusičnanů?

Pro nikoho v dnešní době není tajemstvím, že vetšina potravinových výrobků obsahuje zdraví skodlivé látky. Stále častěji se lidé dozvídají o nebezpečí dusičnanů obsažených zejména v ovoci a zelenině. Ty způsobují aktutní otravu a mají negativní dopad na zdraví. Proto je velmi důležité testování přítomnosti dusyčnanů v potravitnách pro malé děti, na které mají velmi nagativní dopad.

Není to tak dávno, kdy jste kvůli zjištění úrovně dusičnanů obsažených v potravinách museli vyhledat specializovanou laboratoř. Sonda EcoLife Pro 2 vám umožní velmi snadnou a rychlou kontrolu potravin, kdykoliv to uznáte za vhodné.

Proč potřebujete měřič solí?

 • Zdraví. Vysoký obsah solí ve vodě způsobuje její nežádoucí chuť, která může být slaná, hořká, nebo kovová. Může také naznačovat přítomnost toxických minerálů.
 • Kvalita filtru. Otestujte svou vodu, abyste se ujistili, že je současný filtrační systém dostatečně účinný, nebo je nutné vyměnit filtr.
 • Tvrdost. Vysoká hodnota solí zvyšuje tvrdost vody, která způsobuje zanášení potrubí a ventilů.
 • Akvakultura. Konstatní hodnota minerálů je důležitá pro vodní život. Voda v akváriu by měla mít stejné hodnoty solí a pH, jako původní prostředí živočichů.
 • Hydrophonie. Solimetr poskytuje přesné měření koncentrace živin v hydrophonickém roztoku.
 • Bazény a lázně. Úrovně solí ve vodě musí být monitorovány, aby se předešlo problémům s údržbou.

Technická specifikace:

- Rozsah měření dusičnanů: od 20 do 10 000mg/kg
- Rozsah měření solí: od 0 do 999mg/l
- Doba měření: max 15 vteřin
- Napájení: 2x AAA baterie / 2,2 - 3,2V
- Provozní teplota: od +5°C do +40°C
- Provozní vlhkost: do 95%
- Rozměry: 112 x 65 x 30mm
- Hmotnost: 120g

 

Obsah balení:

 • Detektor dusičnanů EcoLife Pro 2
 • Sonda
 • Síťový adaptér
 • USB kabel
Zboží zařazeno v kategoriích
Proč nakoupit u nás?
 • Test každého produktu před odesláním.
 • Odeslání zásilky do 2 pracovních dnů.
 • Telefonická technická podpora.
 • Bezproblémové odstoupení od smlouvy do 14 dnů.
Kontakt
Po - Pá: 9.00 - 16.00 hod.